Uzależnienie od hazardu Gdańsk

Leczenie z uzależnienia od hazardu w Gdańsku

„Wszyscy gramy z nadzieją na wygraną, ale tak naprawdę podnieca nas myśl o tym, co możemy stracić” – Jeanette Winterson, pisarka

Są rozmaite rodzaje uzależnień. Jedni nałogowo palą papierosy, inni nadmiernie topią smutki w alkoholu albo narkotykach, są też tacy, którzy uzależniają się od hazardu. Gry hazardowe od niepamiętnych czasów rozpalają namiętność ludzi i wszystko jest w porządku do czasu, gdy tego rodzaju zamiłowanie nie zaczyna kolidować z rzeczywistym życiem. Osoba, która w grze hazardowej wygrała już jakąś sumę pieniędzy lecz nie jest w stanie odejść od stołu lub maszyny i swoją wygraną w konsekwencji przegrywa… cóż, oznaczać to może, że pojawia się spory problem na horyzoncie. Gorzej jeszcze się dzieje, gdy na hazard zaczynają być przeznaczane oszczędności całego dotychczasowego życia. Warto się wtedy zwrócić o profesjonalną pomoc.

Jeżeli chodzi o uzależnienie od hazardu Gdańsk oferuje usługi kilku specjalistycznych placówek, w których można skutecznie pozbyć się tego problemu. Zazwyczaj w takich przypadkach proponuje się terapię poznawczo-behawioralną, która wykorzystuje proces ekspozycji na zachowanie, którego chcemy się oduczyć. Uzależniona osoba skupia się na identyfikacji niezdrowych, irracjonalnych i negatywnych przekonań i zastąpieniu ich zdrowymi oraz pozytywnymi.

Author:

Related Post

top